Şahinler Tekstil sürekli üretim kalitesini arttırmak için çalışmalar yapmaktadır. Kısa süre içerisinde üretim kalitesini en üst seviyelere çekmek için Tekstil sektöründe kalite standartların en üstünde bulunan bluesign teknolojisi ile üretim yapmak için çalışmalara başlamıştır.

Bluesign nedir?

Tekstil endüstrisinin sürdürülebilirlik hedeflerine doğru hareket etmesine yardımcı standartlardan biridir. 2000 yılında İsviçre’de kurumuş, 2008 yılında uluslararası test firması SGS nin hissedar olduğu bir şirkettir. Bluesign standardı bütünsel bir yaklaşım ile kimyasal tedarikçileri, tekstil üreticilerini ve büyük marka ve perakendecileri içerir

Diğer standartlardan farkı nedir?

Diğer standartlardan farklı olarak, tüketici güvenliğinin yanında, çevre ve kaynak verimliliği, yeni ürün sentezi, yaşam döngüsü gibi her şeyi kapsar. Daha az kaynak ile daha fazlasını gerçekleştirmenin sürdürülebilirlik için bir anahtar olduğunu kabul etmiştir.

Bluesign standardının önemli prensipleri

Kaynak verimliliği,İş sağlığı ve güvenliği,Su emisyonları,Hava emisyonları,Tüketici güvenliği


 

Seyrantepe Mahallesi
İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi
Civan Sokak No:3/1
Kağıthane/İSTANBUL

İç giyim ve pijama sektöründe lider firmalar arasında yer alan ŞAHİNLER TEKSTİL, ham kumaş üretiminden mamule kadar olan bütün süreçlerin üretimini kendi bünyesinde yapmakta olup, ürünlerinde kalite standartlarını en üst düzeyde tutmaktadır.