TURAN ŞAHİN

Yönetim Kurulu Başkanı

Merhaba!
01.02.1955 tarihinde Sivas’ın Hafik ilçesi Günyamaç köyünde doğdum. 1969 yılında babam Mehmet ŞAHİN ve amcam İbrahim Şahin’in Yeşildirek’te kurup işlettiği 15 kişilik, erkek iç çamaşırı üreten atölyesinde makastar çırağı olarak çalışmaya başladım. 2 yıl makastar olarak çalıştıktan sonra 1971 yılında şef makastarlığa terfi ettim ve askere gidene kadar da bu göreve devam ettim.
1975-1976 yılları arasında vatani görevimi tamamlayıp döndükten sonra 1979 yılına kadar görevime kaldığım yerden devam ettim. 1979 yılında amcamız İbrahim ŞAHİN’le yollarımızı ayırdık. Sonrasında babam Mehmet ŞAHİN ve kardeşim İsmail ŞAHİN’le birlikte, markamızı tescil ettirip kurduğumuz yeni firmada ŞAHİNLER Tekstilin ilk adımlarını attık. 1988 yılına kadar, tekstilin altın yıllarında gece-gündüz var gücümüzle calıştık.
Artık Yeşildirek’teki küçük atölyemiz yaptığımız işe çok küçük gelmeye başlamıştı. Bu sebepten 1988 yılında Sanayi Mahallesindeki yeni yerimize taşındık. Artık 50 kişiyle üretim yapan küçük çaplı bir firma haline gelmiştik. Bir yandan giderek genişleyen müşteri kitlemize üretim yapmaya devam ederken, diğer yandan da Seyrantepe’de hali hazırda firmamızın genel merkezi olan binamızın inşaatını başlattık ve 1999 yılında da bu binaya taşındık.
Bu geçen süreler zarfında artık ŞAHİNLER markası piyasada kaliteli ürünleriyle kabul görmüş, geniş müşteri kitlesi tarafından talep edilen, piyasada sadece kendi öz sermayesiyle çalışan nadir firmalar arasındaki yerini almıştı.
Ürettiğimiz ürünlerin, bu geniş müşteri kitlesine satışını gerçekleştirip lojistiğini daha etkin bir şekilde sağlayabilmek için 2003 yılında Yeşildirek’te Şahinler Han’i satın alıp 2004 yılında faaliyete geçirdik.
Şahinler Tekstil günümüzde 120 kişilik ekibiyle, Seyrantepe’de kendine ait 5000 m²’lik binasında, bayan-erkek-çocuk iç çamaşırı ve pijama ürünlerini OEKO-TEX Standart 100 Product Class I standartlarında üretmektedir.
Diğer taraftan yine mülkiyeti kendisine ait olan Yeşildirek’teki 1500 m²’lik toptan satış merkezinde ürünlerini müşterileriyle buluşturmaktadır. Şahinler Tekstil, iç piyasada olduğu gibi ihracat konusunda da Almanya, İtalya ve İsveç başta olmak üzere, Dünyanın önde gelen sayılı markalarına hizmet vermeye devam etmektedir. Bugünlere gelmemizde bize emekleriyle destek veren, bizlerden saygısını esirgemeyen bütün çalışanlarımıza teşekkür ediyor, bu vesileyle Şahinler Tekstil’in kurucusu, değerli büyüğümüz, babamız Mehmet ŞAHİN’i de saygı ve rahmetle anıyorum.

İSMAİL ŞAHİN

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
 
Toplum tarafından benimsenmiş, geniş talep gören Şahinler gibi bir markanın kuruluşundan bugünlere gelmesinde emeği geçen, bizlerle birlikte bu yolda yürüyen, geçmişteki ve hali hazırda çalışmaya devam eden mesai arkadaşlarımıza ve siz değerli müşterilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek ve Şahinler markasını, kalite anlayışımızdan ödün vermeden, sürekli geliştirerek sizlerle buluşturabilmek için, elimizden geleni yapmaya sizden aldığımız güçle devam edeceğiz.

MURAT ÖZDELEN

İmalat Müdürü
 
29 Ocak 1977 yılında İstanbul’da doğdum. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünden 1998 yılında mezun olduktan sonra tekstil sektöründeki çalışma hayatıma 1996 yılında başladım. Çeşitli firmalarda, hemen hemen tüm departmanlarda toplam ondört sene çalıştıktan sonra 2010 yılının Kasım ayında Şahinler Tekstil’de müşteri temsilcisi olarak çalışmaya başladım. Çocukluğumdan beri ürünlerini kullandığım bu köklü firmada çalışmaktan dolayı büyük gurur duyuyorum.

 
Seyrantepe Mahallesi
İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi
Civan Sokak No:3/1
Kağıthane/İSTANBUL

İç giyim ve pijama sektöründe lider firmalar arasında yer alan ŞAHİNLER TEKSTİL, ham kumaş üretiminden mamule kadar olan bütün süreçlerin üretimini kendi bünyesinde yapmakta olup, ürünlerinde kalite standartlarını en üst düzeyde tutmaktadır.